16. Інтерв'ю Ірини Кіркіної для газети "Пресс Центр"

Після вищої освіти – отримуйте професійно–технічну


Нині за державний кошт перевчають тільки на робітничі спеціальності.

Черкащанка Анна Волвенко – одна з багатьох, хто вивчився на економіста. Отримавши кілька років тому диплом, влаштувалася на престижну роботу у "Райффайзен банк Аваль". Проте нині її викинула на вулицю чергова хвиля скорочень. Самостійні пошуки роботи результату не дали. Тепер Світлана безробітна і задумується про те, щоб перекваліфікуватися...

Обирайте професію, яка вам до душі

В Україні прийнято чимало хороших законів, які сприяють працевлаштуванню молоді, випускників вишів. Новий закон "Про зайнятість населення" приділяє цьому питанню особливу увагу. Однак від цього безробітної молоді не стає менше. Не в останню чергу тому, що люди отримують не ті спеціальності, яких потребує ринок праці.

– У нас дуже "шкутильгає" профорієнтація, – каже директор черкаського консалтингового агентства "Персонал" Ірина Кіркіна, – Тому замість спеціальностей, які потрібні роботодавцям, ринок праці пропонує їм зовсім інші.

Ірина Анатоліївна переконана, що при виборі майбутньої професії не слід забувати про маркетинг свого життя — тобто, треба поставити собі питання: де я буду затребуваний на ринку праці. За її словами, нині в роботодавців мають попит фахівці з ІТ–технологій, переробки харчової продукції, а також спеціальності, пов’язані з агробізнесом.

Людина повинна вибирати не лише сферу діяльності, а й її форму. Наприклад, треба для себе з’ясувати, чи ви любите аналізувати, чи спілкуватися з людьми, чи робити щось руками, чи вирішувати складні завдання. На мою думку, слід вибирати ту професію, де ви будете здатні складати конкуренцію. І тоді ви будете затребувані і в 40, і в 50, і в 60 років.

За державний кошт – тільки на робітничі спеціальності

Якщо ви все–таки помилилися з вибором професії, перекваліфікації не уникнути. Проте тут на безробітних чекає не дуже приємний сюрприз. Нині за державний кошт перевчають тільки на робітничі спеціальності. І – за наявності замовлення від роботодавця.

– Ми маємо можливість перевчити безробітних на базі 44 навчальних закладів області. Або – направити їх у 10 центрів професійно–технічної освіти Державної служби зайнятості по Україні, – каже директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. – На замовлення від роботодавців сільгосппідприємств в області можемо навчати безробітних більше ніж за 450 напрямками та професіями.

Григорій Дендемарченко зазначає, що упродовж цього року за направленням служби зайнятості змінили кваліфікацію 8064 безробітних, з них більше половини – жителі сіл.

Ті ж, хто не бажає отримувати робітничу спеціальність, можуть перевчитися за власний кошт. Нині, каже Ірина Кіркіна, оголошення про різноманітні курси можна знайти і в газетах оголошень, і в Інтернеті. Та вона радить обирати ту спеціальність, яка буде вам до душі і в якій ви зможете проявити свої здібності. І головне, – каже Ірина Анатоліївна, – постійно займатися самоосвітою. Тільки тоді можна бути конкурентоспроможним на ринку праці.


        Назад
Work.ua — робота в Україні
КА "Персонал":
корп. моб. (050) 464-05-02, (067) 472-66-08, (063) 271-01-39
Яндекс.Метрика